Jak zrobić krem do rąk z gliceryny

Gliceryna to składnik nawilżający skórę stosowany w mydłach, produktach do pielęgnacji włosów i balsamach. Gliceryna nie ma zapachu i jest dobrym rozpuszczalnikiem dla innych składników wchodzących w skład produktów do pielęgnacji skóry i włosów. Chociaż kremy z gliceryną są dostępne w sklepach lub aptekach, wykonanie własnego kremu z gliceryną w domu jest proste i pozwala dostosować go do osobistych potrzeb pielęgnacyjnych.

 

Krem glicerynowy do skóry tłustej

  • Wsyp 1 łyżkę żelatyny do miski Rozpuść proszek żelatynowy w 1/4 szklanki wrzącej wody, następnie dodaj 1/4 szklanki zimnej wody i zamieszaj. Odstaw do momentu aż będzie letnia.
  • Odmierz 1/2 szklanki rozpuszczonej żelatyny i wlej ją do blendera. Dodaj 500 mg witaminy C, tabletkę multiwitaminową, 1 łyżeczkę gliceryny i wodorostów (jeśli posiadasz je w domu), wraz z dwoma do trzech kropli pachnących olejków eterycznych. Wymieszaj składniki w blenderze.
  • Wlej miksturę do skóry tłustej do plastikowej butelki z pokrywką i przechowuj w temperaturze pokojowej z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Wstrząśnij butelką, zanim użyjesz kremu.

Krem glicerynowy na suchą lub podrażnioną przez słońce skórę

  • Wlej po 1/3 szklanki gliceryny, wody różanej i soku z cytryny do plastikowej butelki. Połóż pokrywkę na butelce i szczelnie zamknij.
  • Wstrząsaj składniki, aż dobrze się zmieszają. Wstrząsaj kremem przed każdym użyciem.
  • Wmasuj krem glicerynowy w skórę suchą lub uszkodzoną przez słońce natychmiast po kąpieli, gdy skóra jest jeszcze wilgotna. Ten krem pomoże leczyć, łagodzić i nawilżać skórę po oparzeniu słonecznym lub wysuszeniu przez długą ekspozycję ciała na słońcu.

Wskazówka:

Przechowuj swój krem domowej roboty w lodówce, aby się nie zepsuj. Możesz dodaj 1/4 łyżeczki ałunu do kremu jako środek ujędrniający skórę.