Jak otworzyć lakier do paznokci

Chcesz pomalować paznokcie lakierem ale butelka z lakierem nie daje się odkręcić? Nie bój się, lakier nie jest do wyrzucenia! Nie używaj zębów, są lepsze sposoby na otwarcie zaschnięttego lakieru do paznokci! Zaskakująco łatwo radzić sobie nawet z najbardziej upartymi korkami jeśli masz odpowiednią wiedzę 🙂
Dzięki poniższemu poradnikowi otwarcie każdego lakieru będzie dziecinnie proste!

1. Użyj ciepłej wody

To dobry pierwszy krok, gdy mamy do czynienia z zakleszczoną butelką lakieru. Może nie poradzić sobie z bardzo zaschniętym korkiem, ale jest to szybki i łatwy, więc możesz przejść do czegoś innego, jeśli to nie działa. Aby to zrobić:

Odkręć ciepłą wodę z kranu
Trzymaj korek zaklejonej butelki pod wodą przez 30 sekund, obracając ją powoli. Staraj się, aby woda nie dotykała samej butelki.
Osusz korek ręcznikiem i spróbuj go odkręcić. Ciepło zmiękczy zasuszony lakier do paznokci, dzięki czemu będzie łatwiej otworzyć butelkę.

2. Użyj dłuższej, gorącej, wodnej kąpieli.

Jeśli polewanie korka gorącą wodą nie działa, spróbuj potrzymać w niej buteleczkę przez dłuższy czas. Wykonaj następujące kroki:
Napełnij kubek gorącą wodą
Ustaw butelkę do góry nogami tak aby korek (ale nie szklana butelka) była zanurzona w wodzie.
Pozwól butelce moczyć przez pięć minut.
Wyjmij butelkę, osusz ręcznikiem i spróbuj ją odkręcić.

3. Użyj gumek, aby zyskać dodatkowy uchwyt

Czasami problem nie polega na tym, że nie możesz odkręcić butelki bo nie da się przekręcić jej wystarczająco mocno ponieważ korek ślizga Ci się w dłoni. Wtedy zazwyczaj używasz zębów prawda? Błąd! Jednym ze sposobów rozwiązania tego problemu jest owinięcie gumowej opaski wokół korka – najlepsza będzie zwykła gumka recepturka. Okręć ją dookoła korka tak mocno, jak to tylko możliwe. Gumowata faktura gumek powinna ułatwiać Ci odkręcenie lakieru. Jeśli nie masz gumek recepturek możesz spróbować założyć gumowe rękawice.

NASZA RADA:
Po każdym użyciu lakieru dokładnie wytrzyj szyjkę buteleczki zmywaczem do paznokci. Pomoże Ci to uniknąć problemu z odkręcaniem lakieru przy następnym użyciu.